Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2023 m. 30 sausio d. 12:04
XIX a. Vilnius Vilhelmo Zacharčiko fotografijose

Vilhelm Zacharčik (1841-1868) dirbo Vilniaus observatorijos fotografu. Į Vilnių jis atvyko iš Sankt Peterburgo 1865 m. observatorijos vedėjo Matvejaus Gusevo kvietimu, fiksavo Saulės dėmėtumą. Apie 1866-uosius V. Zacharčik fotografavo Vilniaus vaizdus. Sudarė Vilniaus albumą, kuriame 47 autorių fotografijų reprodukcijos. 1867 m. Astronomijos observatorijos fotografas V. Zacharčik padovanojo savo fotografuotų Vilniaus vaizdų albumą carienei ir jos dukrai bei Vilniaus generalgubernatoriui. Tai vertingas istorinis šaltinis, prikaustęs miesto archeologų bei architektūros paveldo tyrinėtojų dėmesį, išplėtęs Vlado Drėmos „Dingusio Vilniaus“ ribas. V. Zacharčik vertinamas kaip itin talentingas, įdomaus žvilgsnio fotografas. Mirė labai jaunas nuo karštinės, palaidotas Rasų kapinėse.

Kviečiame apžiūrėti unikalias Vilhelmo Zacharčiko XIX a. Vilniaus fotografijas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!