Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2022 m. 25 lapkričio d. 09:17
Vilniaus vaizdai dailininkės Birutės Stančikaitės kūryboje

„Vilniaus galerija“ savo kolekcijoje turi daug dailininkės Birutės Stančikaitės darbų. Šioje foto galerijoje pristatome devynis į vieną rinkinį surinktus darbus Vilniaus tema. Tai 1976 metais sukurtas penkių litografijų ciklas „Vilnius“, 1978 metais tušu ir plunksna sukurtas darbas „Laukiant“ ir 1979 metais sukurtas trijų litografijų ciklas „Vilniaus universitetui – 400“.

Birutė Stančikaitė (g. 1952) – Lietuvos dailės klasikė, viena žymiausių estampo kūrėjų, atstovaujanti romantinei Lietuvos grafikos tradicijai. Išskirtinės precizikos reikalaujančiomis klasikinėmis technikomis autorė daugiau nei keturis dešimtmečius fiksuoja miesto, gamtos ir šviesos virsmų pasaulį. B. Stančikaitės kūrinių turi Vilniaus dailės muziejus, MO muziejus, JAV (Metropolitenas, Naujojo Orleano šiuolaikinio meno muziejus, Čikagos M. K. Čiurlionio meno galerija) ir Rusijos (Maskvos A. Puškino dailės muziejus, Tretjakovo galerija, Jekaterinburgo vaizduojamojo meno muziejus) muziejai, Kelno Liudviko muziejus, Varšuvos šiuolaikinio meno centras, Nacionalinis grafikos muziejus Buenos Airėse. Daugiau apie Birutę Stančikaitę skaitykite čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!