Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. spalio 22 d. 21:24
Arūno Baltėno fotografijų paroda „Miestas kaip teatras“
2019 Spalis 21 - Lapkritis 16 Vilnius

A. Baltėnas, iš ciklo „Venecija“

Spalio 20 – lapkričio 16 dienomis DOMUS galerijoje (P. Lukšio g. 32, Vilnius) „Vilniaus galerija“ pristato fotomenininko Arūno Baltėno parodą „Miestas kaip teatras“. Joje bus ne tik galima apžiūrėti, bet ir įsigyti žinomo menininko fotografijų.

„Fotografuodamas architektūrą, interjerus ir peizažus, įsivaizduoju, kaip jie atrodys ant sienos. Interjero nuotrauka turi kelti estetinį pasigėrėjimą, būti kompoziciškai tvarkinga, lengva. Tokios fotografijos gražina žmogaus gyvenimą, palengvina jo būtį“, – įsitikinęs autorius.

Parodai „Miestas kaip teatras“ pasirinktos fotomenininko nuotraukos iš ciklo „Sankt Peterburgas. Be pasirinkimo“ ir „Venecija visada“, kurios buvo atspaustos ant aliuminio ir organinio stiklo, bei pristatomi autoriniai sidabro bromido atspaudai iš ciklo „Vilnius“.

DOMUS galerijoje pirmą kartą eksponuojamas autorinis A. Baltėno fotomontažas „Vilniaus Šv. Jono bažnyčia“. Tai – išskirtinio formato, daugiau kaip 7 kvadratinių metrų dydžio kompozicija ant aliuminio. „Jei ši bažnyčia būtų muzika, tai tikrai būtų Bacho preliudas“, – sako autorius.

A. Baltėnas gimė 1956 metais Kaune. 1979-aisiais jis baigė Vilniaus universitetą, 1984–1994 metais dirbo Lietuvos dailės paminklų sąvado grupėje. Nuo 1980 metų A. Baltėnas yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, rengiantis parodas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Vienas pagrindinių autoriaus kūrybos siekių – subtiliai užfiksuoti tai, kas yra ant ribos – išnykimo, trapumo, užmaršties. Pastarojo laikotarpio menininko darbai įvertinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija (2015). A. Baltėno fotografijos pristatytos daugybėje užsienio ir mūsų šalies galerijų, jo darbų yra įsigijęs Lietuvos nacionalinis muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, MO muziejus, Prancūzijos nacionalinė biblioteka Paryžiuje, o taip pat daug privačių asmenų Lietuvoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Švedijoje, JAV ir kitur.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!