Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2020 m. 2 balandžio d. 19:25
„Kino pavasaris“ kviečia drauge žiūrėti uždarymo filmą – Dolano „Matiją ir Maksimą“

Kadras iš rež. Xavier Dolano filmo „Matijas ir Maksimas“ („Matthias & Maxime“ / „Matthias et Maxime“, 2019 m., Kanada, 119 min.).

Balandžio 2 dieną 19 val. festivalio „Kino pavasaris“ feisbuko paskyroje vyksiančioje tiesioginėje transliacijoje festivalio komanda ir lietuvių režisieriai paskelbs daugiausia žiūrovų simpatijų pelniusį filmą, konkursinių programų laureatus, žiūrovų lauks staigmenos. Po ceremonijos visose namų kino platformose bus galima išvysti uždarymo filmą – lietuvių numylėtinio Xavier Dolano naujausią romantinę dramą „Matijas ir Maksimas“ (Matthias & Maxime). Filmas žiūrovams bus prieinamas tik iki balandžio 2 dienos 23.59 val.

Šiemet pagrindinėje festivalio konkursinėje programoje „Europos debiutų konkursas“ dalyvauja 11 filmų. Tarp jų – ir du lietuvių kūriniai: Karolio Kaupinio „Nova Lituania“ ir Jurgio Matulevičiaus „Izaokas“. Tarptautinė žiuri nugalėtojus renka nuotoliniu būdu. Nugalėtojus praneš viena iš komisijos narių režisierė ir Venecijos „Auksiniu lokiu“ už operą-performansą „Saulė ir jūra“ įvertinta menininkė Rugilė Barzdžiukaitė. Nugalėtojams atiteks specialiai jubiliejaus proga skulptoriaus Žilvino Stankevičiaus atnaujinta festivalio statulėlė ir piniginiai prizai.

Žiūrovai savo namų ekranuose gali pamatyti šiuos konkurso filmus: visai šeimai skirtą latvių režisieriaus Gintso Zilbalodiso animaciją „Toli nuo namų“ (Away), daug žiūrovų dėmesio sulaukusią lenko Bartoszo Kruhliko dramą „Supernova“, režisieriaus iš Ukrainos Antonio Lukicho komišką kelio filmą „Neįgarsintos mintys“ (My Thoughts are Silent), portugalės Catarinos Vasconcelos poetišką 16 milimetrų juosta nufilmuotą pasakojimą „Paukščių metamorfozė“ (The Metamorphosis of Birds), diskusijas keliantį rumunės Radu Ciorniciuc dokumentinį filmą „Akasa, mano namai“ (Acasa, My Home), kroatų režisieriaus Jure Pavlović psichologinę dramą „Matriarchė“ (Matriarch), ispanės Jaione Cambordos vaiduoklišką filmą „Arima“ ir solidų Fyzal Boulifa debiutą iš Jungtinės Karalystės „Lin + Liusi“ (Lynn & Lucy).

Į „Trumpą konkursą“ buvo atrinkta 30 trumpametražių filmų, tarp jų – penki lietuvių darbai: „Atkūrimas“ (rež. Laurynas Bareiša), „Kolektyviniai sodai“ (rež. Vytautas Katkus), „Laukais“ (rež. Kamilė Milašiūtė), „Užrašai iš pogrindžio“ (rež. Eglė Razumaitė), „Sniego pastogė“ (rež. Robertas Nevecka). Geriausią filmą paskelbs vienas iš komisijos narių režisierius Andrius Blaževičius („Šventasis“).

Staigmena žiūrovams – susitikimas su režisieriumi ir aktoriumi X. Dolanu

„Kino pavasario“ žiūrovų laukia išskirtinė staigmena. Balandžio 1 dieną 18 val. festivalio feisbuko paskyroje ir portale 15min.lt vyks tiesioginė transliacija, kurioje į žiūrovų klausimus atsakys garsus režisierius ir aktorius iš Kanados X. Dolanas.

Daugelį metų Lietuvos žiūrovų itin mėgstamas kino kūrėjas X. Dolanas buvo kviečiamas atvykti į festivalį pristatyti savo filmų, tačiau dėl didelio užimtumo kelionė vis būdavo atidedama. Pagaliau festivalio žiūrovams, ne kartą apklausose išreiškusiems norą pabendrauti su šiuo režisieriumi, pavyks tai padaryti.

X. Dolanas festivalio žiūrovams pažįstamas kaip tokių hitais tapusių filmų „Mamytė“, „Tai tik pasaulio pabaiga“ ar „Bet kuriuo atveju Lorens“ režisierius. Naujausiame jo filme „Matijas ir Maksimas“ pasakojama apie Maksimą, kurį suvaidino pats X. Dolanas, ir jo vaikystės draugus. Kaip įprasta režisieriaus kūrybai, filme daug romantikos, išskirtinės energijos ir šiuolaikinės populiariosios muzikos.

„Kino pavasario“ uždarymo filmas namų ekranuose – tik iki ketvirtadienio vidurnakčio

20-ąjį „Kino pavasarį“ buvo pasirinkta atidaryti su X. Dolano filmu „Mamytė“. Šį kartą su režisieriaus filmu bus uždaromas taip pat jubiliejinis 25-asis festivalis.

2015 metais 20-ąjį festivalį „Kino pavasaris“ atidarė kino vunderkindu vadinamo kanadiečio Xavier Dolano filmas „Mamytė“ (Mommy), jis tais metais išrinktas ir žiūroviškiausiu festivalio filmu. Po penkerių metų vėlgi į jubiliejinį „Kino pavasarį“ X. Dolanas grįžta su naujausia romantine drama „Matijas ir Maksimas“ (Matthias & Maxime), ir ji šįkart pasirinkta festivalio uždarymo filmu. „Matijas ir Maksimas“ žiūrovams namų kino platformose bus pasiekiamas tik iki balandžio 2 dienos 23.59 valandos.

 

Draugystė stipriau nei meilė

Balandžio 1 dieną „Kino pavasario“ organizatorių surengtoje tiesioginėje transliacijoje žiūrovai turėjo galimybę mėgstamam režisieriui X. Dolanui užduoti klausimų. „Matijas ir Maksimas“ – filmas apie gyvybingą, atvirą, tikrą draugystę, o ši dažnai yra stipresnė už meilę. Dabar, kai dauguma esame vieniši ir izoliuoti, šis filmas apie tvirtus draugų ryšius suteiks optimizmo“, – išskirtiniame tiesioginiame interviu filmą pristatė X. Dolanas. Jis šiame filme atliko ir vieną iš pagrindinių vaidmenų.

Kanų kino festivalyje pristatyta romantinė drama „Matijas ir Maksimas“ pasakoja apie nerūpestingas jaunystės šėliones, draugystės išbandymą ir meilės nuotykius. X. Dolanas yra prisipažinęs, kad naująjį filmą inspiravo 2018 metais daugybės „Kino pavasario“ žiūrovų favoritu tapęs „Vadink mane savo vardu“ (Call me by your name, rež. Luca Guadagnino).

Naujoje dramoje netrūksta dolaniškosios energijos ir šiuolaikinės populiariosios muzikos – atliekami žinomi Britney Spears, „Pet Shop Boys“, „Florence + The Machine“ kūriniai. Šiuolaikinė populiarioji muzika – neatsiejamas ir savitas X. Dolano filmų elementas.

„Dauguma mano filmų personažų klauso popmuzikos. Ji papildo herojų charakterį, suteikia jiems gyvybės, istorijos. Muzikos kūriniai tampa natūralia filmo dalimi, veikėjai jų klausosi per radiją, taip išreiškiu jų nuotaiką, požiūrį, emocijas. Aš muzikos neuždedu ant filmo, o įdedu į patį filmą“, – pasakojo X. Dolanas.

Penktą kartą „Kino pavasaryje“

„Matijas ir Maksimas“ – jau penktasis X. Dolano pasirodymas „Kino pavasaryje“. Anksčiau festivalyje rodyti filmai: „Tai tik pasaulio pabaiga“ (2016), „Mamytė“ (2014), „Tomas atvyko į kaimą“ (2013), „Bet kuriuo atveju Lorens“ (2012).

Per trumpą karjerą X. Dolanas jau buvo įvertintas ir dviem pagrindiniais Kanų kino festivalio prizais. 2014 m. filmas „Mamytė“ buvo apdovanotas specialiuoju žiuri prizu, o 2016 m. su filmu „Tai tik pasaulio pabaiga“ kanadietis laimėjo didįjį prizą.

Prieš uždarymo filmą žiūrovai kviečiami stebėti tiesioginę virtualiosios „Kino pavasario“ apdovanojimų ceremonijos transliaciją festivalio feisbuko paskyroje.

Balandžio 2 dieną iki 23.59 val. filmą „Matijas ir Maksimas“ galima išsinuomoti penkiose namų kino platformose: naujos kartos televizijos TELIA TV filmų nuomoje, internetinėje namų kino platformoje „ŽMONĖS Cinema“, „TV3 Grupės“ turinio platformoje „Go3“, „Cgates“ SUMANIOS TV „Kino klube“ ir kino platformoje „Kinofondas“.

Festivalio namuose repertuaras.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!