Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2020 m. 25 liepos d. 10:31
„Prospekto“ galerijoje atidaroma kolektyvinė paroda „reStart“

Alex Delapena, „Ribiniai artefaktai“ | Organizatorių nuotr.

Liepos 29 d., trečiadienį, 17.30 val. „Prospekto“ galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma kolektyvinė paroda „reStart“.

Paroda „reStart“ iš dalies tęsia pastaruoju metu Lietuvos fotomenininkų sąjungos rengtos parodos-konkurso „Debiutas“ tradiciją. Siekiama atskleisti šiandienos fotografų žvilgsnį į nūdienos aktualijas, problematiką ir fotografinės kūrybos tendencijas. Jau keletą pastarųjų metų paroda rengiama kaip tarptautinis šiuolaikinės fotografijos forumas, kuriame darbus pristato viso pasaulio menininkai. Kintantis pavadinimas „reStart“ nurodo, kad paroda nėra orientuota tik į debiutuojančius autorius, bet galimos ir pačios įvairiausios atsinaujinimo, kūrybinės veiklos ar fotografijos medijos permąstymo strategijos.

Parodai atrinktose darbų serijose išryškėja šiandienos pasaulyje aktualios temos ir problemos. Parodoje demonstruojama ir konceptualiai nagrinėjama islamiškosios ir krikščioniškosios tradicijos akistata, už normalios visuomenės ribų išstumti kasdienybės scenovaizdžiai, poetinės atminties rekonstrukcijos, postinternetinės sąmonės ir atvaizdų srautai. Vis tik pagrindinis parodos siekis – parodyti fotografinės raiškos galimybių takumą bei permanentinį atsinaujinimą – išlieka. Taip pat ši paroda nužymi ir vieną iš Lietuvos fotomenininkų sąjungos krypčių artimiausiu metu. Trys grupinės parodos autoriai 2021 m. turės galimybę Vilniuje surengti savo personalines parodas .

Parodai „reStart“ darbus atrinko Dovilė Dagienė, Milda Kiaušaitė, Vilma Samulionytė, Donatas Stankevičius, Arturas Valiauga, Gytis Skudžinskas.

Parodos autoriai: Oskar Alvarado (Ispanija), Donata Buivydė (Lietuva), Alex Delapena (JAV), Justyna Górniak (Lenkija), Pedro Gossler (Brazilija / Lietuva), Poline Harbali (Sirija / Prancūzija / Kanada), Alan Knox (Didžioji Britanija), Lei Lei (Kinija / JAV), Anna Reznikov (Izraelis), Lee-Marie Sadek (Libanas / Pranūzija).

Paroda „reStart“ veiks iki rugpjūčio 29 d.

Daugiau šią savaitę šalies miestuose vykstančių parodų rasite „Vilniaus galerijos“ sudaromame parodų kalendoriuje.  

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!