Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2020 m. 22 rugsėjo d. 17:57
IX forte – Lietuvos žydų genocido atminimo diena

S. Orlovo nuotr.

Kauno IX forto muziejuje rugsėjo 23 d. (trečiadienį) 11.15 val. vyks Lietuvos žydų genocido aukų dienos minėjimas.

Organizuojama pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“ – minėjimo dalyvių eisena nuo muziejaus administracijos pastato (Žemaičių pl. 71, Kaunas) iki masinių žudynių lauko ir monumento nacizmo aukoms atminti. Eisenos dalyviai kviečiami atsinešti akmenuką su užrašytu vardu. Masinių žudynių vietoje padėti akmenys su žmonių vardais primins, jog nužudyti žmonės buvo ne skaičius, bet konkretūs žmonės su asmeninėmis istorijomis.

Prie monumento nacizmo aukoms atminti koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ orkestras „Ąžuolynas” atliks finalinį koncertą iš projekto „Muzikiniai vasaros maršrutai istorinėmis žydų trajektorijomis“, skirto Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metų paminėjimui.

Minėjimo dieną Kauno IX forto muziejuje (Okupacijų ekspozicijoje) bendradarbiaujant su Lenkijos Respublikos ambasada ir Lenkijos institutu Vilniuje bus atidaroma paroda „Nacistinės Vokietijos mirties stovykla. Konzentrationslager Auschwitz“. Parodoje pristatomi visi svarbiausi Aušvico stovyklos istorijos momentai, taip pat nacių judėjimo genezė bei specifiniai vokiečių teroro sistemos okupuotoje Lenkijoje elementai. Paroda parengta remiantis Valstybinio Aušvico-Birkenau muziejaus archyvine medžiaga, kurioje paaiškinamos ir stovyklos, kaip teroro instrumento lenkų gyventojų atžvilgiu, įkūrimo priežastys, ir jos funkcionavimo politinis fonas. Paroda paaiškina, kokiu būdu plėtojosi stovyklų sistema ir kaip ji virto masinio žydų naikinimo centru.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!