Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2021 m. 26 rugpjūčio d. 16:26
Naujo LRDT sezono premjeros – nuo Romeno Gari iki Euripido ir Bertoldo Brechto

Spektaklio „Atminimo malda“ repeticija | Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Įdėmiu žvilgsniu į esmines žmogaus gyvenimo temas, tėvų ir vaikų ryšius Lietuvos rusų dramos teatras (LRDT) pradeda 76-ąjį sezoną. Rugsėjo 11 ir 12 d. teatro Didžiojoje scenoje bus rodoma Vladimiro Gurfinkelio režisuoto spektaklio „Atminimo malda“ pagal Grigorijaus Gorino pjesę premjera.

G. Gorino pjesė „Atminimo malda“, parašyta 1989 m. žydų literatūros klasiko Šolom Aleichemo (tikr. Solomonas Rabinovičius, 1859–1916) kūrinio „Tevjė pienininkas“ motyvais, Lietuvoje iki šiol dar nebuvo statyta. Pasak režisieriaus V. Gurfinkelio, G. Gorinas – nuostabus dramaturgas, iškėlęs daugybę asmeniškų temų bei parašęs kūrinių, kurie tvirtai remiasi į amžinas temas.

„G. Gorinas labai tiksliai pajuto esminį mūsų laiko dramatizmą – šiandien tai skamba lygiai taip pat, kaip ir prieš 120 metų, skambės taip pat ir po dviejų šimtmečių. G. Gorino kūriniuose nėra tuščių, nesuformuluotų frazių, kurias būtų galima pakeisti. Kiekvienas jo žodis, kiekviena frazė – tai išbaigtas kūrinys“, – sako V. Gurfinkelis, šią pjesę ne vieną kartą statęs Rusijos teatruose.

Premjerinio spektaklio scenografiją sukūrė dailininkė Irena Jarutis, muzikos autorius – Vitalijus Istominas, choreografė – Irina Tkačenko. Spektaklyje vaidina Viačeslavas Lukjanovas, Jevgenija Gladij, Valentinas Novopolskis, Jurijus Ščiuckis, Sergejus Zinovjevas, Larisa Popova, Juliana Volodko, Jelena Orlova, Jevgenija Karpikova ir kt. Dviejų veiksmų spektaklis bus vaidinamas rusų kalba su lietuviškai titrais.

Spektaklio „Atminimo malda“ repeticija | Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Naująjį sezoną teatras tikisi dirbti įprastesniu ritmu negu praeitą, turi gražių planų ir yra pasirengęs priimti iššūkius, jei dėl pandemijos ribojimų tektų tuos planus keisti. LRDT vadovė Olga Polevikova tikisi, kad naujas sezonas sugrąžins mus visus į įprastą vagą be užsidarymų ir sunkiai išgyvenamų pauzių. Teatro vyriausiasis režisierius V. Gurfinkelis naują sezoną vertina kaip galimybę teatrui pasitelkiant kitokią estetiką išsisakyti esminėmis gyvenimo temomis, kurios jaudina visus žmones.

„Šį sezoną pagaliau personažai prabils iš Vilniaus kilusio Romeno Gari (Romain Gary) knygos „Gyvenimas dar prieš akis“ žodžiais – netoliese gyvenęs rašytojas įamžintas paminklu priešais mūsų teatrą kitapus J. Basanavičiaus gatvės. Kviesime ir garsius įvairios estetikos režisierius. Pas mus atvyks Diana Dobreva iš Bulgarijos, kuri specializuojasi jausmingo, emocionalaus teatro srityje ir rengiasi statyti spektaklį Euripido kūrybos motyvais, taip pat kviečiame garsų vokiečių režisierių Andreasą Mercą čia statyti Bertoldą Brechtą“, – vardija V. Gurfinkelis.

Šiuo metu teatre režisierius Algirdas Latėnas repetuoja spektaklį „Filomena Morturano“ pagal Eduardo de Filipo pjesę. Šį pusmetį teatras taip pat planuoja parengti naujametinę programą vaikams, atnaujinti miuziklo „Gilyn į mišką/Into The Woods“ rodymą šventiniu laikotarpiu.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!