Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2022 m. 30 birželio d. 22:10
59-oji Venecijos meno bienalė: Italijos paviljonas (2022 m.)

Balandžio 23 d. prasidėjo svarbiausias metų meno įvykis – 59-oji Venecijos meno bienalė. Septynis mėnesius truksiantis prestižinis renginys tyrinės žmogaus ir žmonijos kitimą, laisvę bei vaizduotę. 213 menininkų iš 58 šalių – tokie skaičiai lydi 2022 metų bienalę. „Vilniaus galerija“ pristato Estijos paviljoną.

Pavadinimas: History of the Night and Destiny of Comets
Vieta: Arsenale
Kuratoriai/ės: Eugenio Viola
Menininkai/ės: Gian Maria Tosatti

Italijos ekspozicija šiais metais užima kaip niekada didelę erdvę, suskirstyta į dvi dalis. Gian Maria Tosatti sukūrė įspūdingą, konkrečiai vietai skirtą instaliaciją, kuri remiasi Italijos istorija ir pramonės nuosmukiu XX amžiuje. Pirmoji dalis kviečia prisiminti Italijos pramonės istoriją – vaikščiojant po darbo erdves atrodo, kad čia dar visai neseniai vyko veiksmas, plušėjo darbininkai, o erdvėje išdėstyta fabrikuose veikusi technika. Antroji ekspozicijos dalis lankytojus panardina į tamsą. Čia staiga pasirodo naktinė jūra, apšviesta paslaptingos šviesos. Ekspozicija kviečia ieškoti pusiausvyros tarp žmogaus ir gamtos, tvaraus vystymosi, etikos ir pelno.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!