Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2022 m. 14 gegužės d. 18:20
59-oji Venecijos meno bienalė: Latvijos paviljonas (2022 m.)

Balandžio 23 d. prasidėjo svarbiausias metų meno įvykis – 59-oji Venecijos meno bienalė. Septynis mėnesius truksiantis prestižinis renginys tyrinės žmogaus ir žmonijos kitimą, laisvę bei vaizduotę. 213 menininkų iš 58 šalių – tokie skaičiai lydi 2022 metų bienalę. „Vilniaus galerija“ pristato Latvijos paviljoną.

Pavadinimas: „Selling Water by the River“
Vieta: Arsenale, Castello
Kuratoriai/ės: Solvita Krese, Andra Silapētere
Menininkai/ės: Skuja Braden

Latviją 2022 m. atstovauja „Skuja Braden“ meninis duetas – Ingūna Skuja iš Latvijos ir Melissa D. Braden iš Kalifornijos, JAV. Menininkės pristato daugiasluoksnę instaliaciją, kuri kviečia diskutuoti apie fizinę ir dvasinę namų reikšmę. Pasitelkdamos porcelianą, menininkės analizuoja mūsų suvokimą apie viešas ir privačias erdves, kas jos leidžiama ir neleidžiama bei kaip šie požiūriai konstruojami.

Paviljone galima rasti daugybę kūrinių iš porceliano – prabanga spindinčias tapytas vazas, indus, skulptūras, įvairius kasdienius objektus ir net porcelianinę lovą. Paroda analizuoja bendrų erdvių (miegamojo, virtuvės, darbo kambario), kuriose gyvenama kartu, anatomiją. Tarp meistriškai sukurtų porceliano objektų, aidi ir praeities bei dabarties iliuzijos, religinės dogmos ir įsitikinimai, būdingi mūsų regiono istorijai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!