Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2022 m. 14 gegužės d. 19:06
59-oji Venecijos meno bienalė: Prancūzijos paviljonas (2022 m.)

Balandžio 23 d. prasidėjo svarbiausias metų meno įvykis – 59-oji Venecijos meno bienalė. Septynis mėnesius truksiantis prestižinis renginys tyrinės žmogaus ir žmonijos kitimą, laisvę bei vaizduotę. 213 menininkų iš 58 šalių – tokie skaičiai lydi 2022 metų bienalę. „Vilniaus galerija“ pristato Prancūzijos paviljoną.

Pavadinimas: „Dreams have no titles“
Vieta: Giardini, Castello
Kuratoriai/ės: Yasmina Reggad, Sam Bardaouil and Till Fellrath
Menininkai/ės: Zineb Sedira

Prancūzų paviljonas šiais metais pelnė itin daug pagyrų ir net specialų Venecijos meno bienalės įvertinimą. Alžyro kilmės menininkė Zineb Sedira prancūzų paviljoną pavertė kino studija. Itin įtaigiai ir įtraukiančiai menininkė tyrinėja 70-80-ųjų kino juostas, kuriose skleidžiasi dekolonizacijos, Alžyro nepriklausomybės ir Afrikos išsilaisvinimo judėjimų temos. Autentiškame paviljone ištrinamos ribos tarp fantastikos ir tikrovės, tarp asmeninės ir kolektyvinės atminties.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!