Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2023 m. 23 vasario d. 10:05
A. Sveikovskio fotografijose užfiksuotas Vilniaus miestas 1860–1866 m.

Albertas Sveikovskis (Albert Swieykowski, g. 1829 m.) – Prūsijos pilietis, vienas pirmųjų Vilniaus vaizdų fotografas. Atvykęs iš Torunės, apie 1860 m. Vilniuje atidarė fotoateljė Vokiečių gatvėje Šiškos (Mulerio) name. Pagal tuometines galimybes fotografas naudojo modernią techniką – sauso kolodijaus fotografijos plokšteles, savo ateljė Sveikovskis reklamavo kaip „photographie americaine“. Nuo 1861 m. A. Sveikovskis fotografavo Vilniaus vaizdus: miesto panoramas (apie 1864 daryta Neries kairiojo kranto nuo Pilies kalno iki Šnipiškių koplytėlės 5 dalių panorama – ankstyviausia tokio pobūdžio fotografija Lietuvoje), architektūros paminklus, miesto gatves. Sudarė pirmąjį Lietuvoje fotografijų rinkinį Vilniaus albumas (32 vaizdai). 1866 m. išvyko į Tulą (Rusiją), kur pratęsė fotografinę veiklą ir įsteigė fotoateljė.

 

Kviečiame apžiūrėti 1860–1866 m. A. Sveikovskio nufotografuotą Vilniaus vaizdų rinkinį, kuris išliko kaip vienas seniausių Vilniaus miestą užfiksavusių dokumentų.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!