Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2021 m. 24 rugpjūčio d. 20:17
„Dailininko studijoje“: Stanislovas Kuzma

„Vilniaus galerija“ publikuoja fotografo Arūno Baltėno projektą „Dailininko studijoje“. Fotoapybraižų ciklas skaitytojams suteikia galimybę bent trumpam pasisvečiuoti Lietuvos menininkų kūrybos erdvėse. Čia įvykę pokalbiai su dailininkais bei fotografijose įamžinti gyvi, tikri jų dirbtuvių vaizdai, kvies naujai pažvelgti į kūrybinį procesą ir patį menininką. Šį kartą foto pasakojimas skirtas skulptoriui Stanislovui Kuzmai (1947–2012 m). 2010-2011 m. jo studijoje darytas nuotraukas papildo menininko žmonos, Lidos Kuzmienės prisiminimai (2021 m.). Pokalbį rasite čia.

Fotografas Arūnas Baltėnas: „Daug metų įvairiems leidinaims fotografavęs dailės kūrinius, pradėjau suprasti, kad aplinka, kurioje jie gimsta, ne tik pati yra vaizdinga, bet gali padėti geriau suvokti ir dailininko kuriamą meną. Ir kūriniai tarsi geriau „jaučiasi“ studijos „betvarkėje“, nei neutraliame fone, pastatyti prieš fotoaparato objektyvą. O nuotraukoje atsiradęs dailininkas tampa tikruoju tos misterijos režisieriumi.

Su šių studijų šeimininkų tyliu pritarimu, tampu tarpininku, kuriam leidžiama pamatytus scenovaizdžius parodyti ir kitiems.“

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!