Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2021 m. 6 rugsėjo d. 11:27
Gintaro Varno teatro magija

Režisieriaus Gintaro Varno jubiliejaus išvakarėse, teatrologė Daiva Šabasevičienė kviečia pažvelgti į režisieriaus kūrybinį kelią. Tekstą galite rasti čia.

Teatrologė Daiva Šabasevičienė:

„Režisierius Gintaras Varnas nemėgsta savo jubiliejų. Jis švenčia pasaulio dramaturgų gimtadienius. Apie įvairius teatro reiškinius, kryptis, kurias suformuoja ne kas kita, o asmenybės, jis išmano daug ir fenomenaliai giliai. Lietuvos teatro kontekste Gintarą Varną galima išskirti ne tik kaip režisierių, bet ir esminių tekstų prikėlėją, o kartais ir atradėją. Mūsų mažoje teatrinėje palaukėje Varno spektaklių atramos taškais tampa literatūra, reikalaujanti ne tik gilios analizės, bet ir ypatingo meninio skonio ją atrakinant ar bent praveriant jos universalias duris.

Švenčiantis jubiliejų Gintaras Varnas vis aktyviau ir laisviau žengia į filosofines klasikinių tekstų erdves. Šiandien jo dispozicijoje ne tik įdomiausi šiuolaikinių autorių kūriniai, bet ir regima kelionė į pradžią – į Antiką. Įvairios tekstų kompiliacijos, prozos ar dramų kūrinių sceninės versijos per kelis dešimtmečius intensyvaus darbo suformavo didžiulį pasaulį, kuris jau gali vadintis Gintaro Varno teatru.“

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!