Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 25 rugsėjo d. 20:27
Paskutiniai kadrai kavinėje „Nykštukas“: B. Žilytės ir A. Steponavičiaus freska

1965 metais duris atvėręs „Nykštukas“ dėl žaismingo bei jaukaus interjero, specialiai vaikams kurto valgiaraščio ir vitrinoje lakstančių voverėlių beveik trims dešimtmečiams tapo viena lankomiausių Vilniaus kavinių. Nepaisant to, kad Algirdo Steponavičiaus ir Birutės Žilytės kavinei sukurta freska tapo neatsiejama šios vietos dalimi, „Nykštukui“ užsidarius kūrinys nebuvo išsaugotas. Įamžinti jį, prieš sunaikinant, autorė B. Žilytė pakvietė Kęstutį Stoškų ir Antaną Lukšėną. 2019 metais freską skaitmeniniu būdu, naudodamasi ir minėtų fotografų nuotraukomis, atkūrė „Vilniaus galerija“. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!