Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2017 m. 8 spalio d. 14:36
„Paslaptingas švytėjimas“: sienų tapyba sanatorijoje „Pušelė“ (LITEXPO)

2017 metų spalio 5 dieną parodų ir kongresų centre LITEXPO („Archzona“) renginio „Paslaptingas švytėjimas“ metu „Vilniaus galerija“ pristatė pilnai atkurtą, didžiąją Valkininkų sanatorijos „Pušelė“ sieną.

Tai – Nacionalinės premijos laureatų Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus sienų tapybos, paskelbtos valstybės saugomu kultūros paveldo objektu, skaitmeninis spaudas ant aliuminio kompozito plokštės. Kūrinį renginio dalyviai galėjo išvysti originalaus dydžio (2,3 m x 32 m).

Renginio metu buvo kalbama apie monumentalaus meno ir architektūros ryšį 7-ajame – 8-ajame dešimtmečiuose, bendrą menininkų Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus kūrybą, Valkininkų sienos istoriją, dabartinę būklę.

Renginį vedė menotyrininkė dr. Ramutė Rachlevičiūtė.

Dalyvavo: architektūrologė dr. Rasa Butvilaitė, dailininkė Sigute Chlebinskaite, architektas Audrys Karalius, dailėtyrininkė Regina Urbonienė, animatorius, režisierius Gediminas Šiaulys, aktorius Andrius Bialobžeskis, projekto iniciatorius Audrius Klimas, dailininkė Birutė Žilytė.

Vakaro akimirkas užfiksavo Aistė Rakauskaitė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!