Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2022 m. 23 spalio d. 19:19
Rasų kapinių vaizdai − Kęstučio Stoškaus fotografijose

Rasų kapinės – vienos seniausių ir svarbiausių kapinių Lietuvoje. Senosios Rasų kapinės įsteigtos XIX a. pradžioje, o naujosios − po I pasaulinio karo. Šias dvi kapinių dalis skiria Sukilėlių gatvė.

Rasų kapinėse ilsisi virš pusės tūkstančio kultūros, meno atstovų, profesorių ir mokslininkų: poetas Kazys Boruta, dailininkas Vincas Kisarauskas, visuomenės veikėjai Jurgis Šlapelis ir Marija Šlapelienė, rašytojas Petras Cvirka, poetas Liudas Gira, signataras Jonas Vileišis, tautos patriarchas Jonas Basanavičius, rašytojas Vincas Mykolaitis-Putinas ir kt. Čia galima rasti memorialus žuvusiems lietuvių ir lenkų kariams, okupacijų aukoms. Rasų kapinėse taip pat stūkso Literatų bei Angelų kalneliai.

Rasų bei Barnardinų kapines 1995–1996 metais įamžino Lietuvos fotomenininkas ir muziejininkas Kęstutis Stoškus.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!