Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 7 rugpjūčio d. 18:01
Špaiherštatas – sandėlių rajonas, savo grožiu garsinantis Hamburgą

Špaiherštatas (liet. k. „sandėlių miestas“) įsikūręs Vokietijoje, Hamburgo mieste ir yra vienas didžiausių pasaulio sandėlių kompleksų, užimantis 300,000 kvadratinių metrų plotą. Jis apima 15 didelių sandėlių blokų, taip pat šešis pagalbinius pastatus ir jungiamąjį trumpų kanalų tinklą. Elbės upės papėdėje Špaiherštatas buvo pastatytas tarp 1883 ir 1927 metų. Įdomu tai, kad čia esantys pastatai stovi ant giliai sukaltų medinių polių pamatų – ąžuolo rąstų. Neogotikinė, raudonų plytų pastatų architektūra ypač išsiskiria kaimyninio Hafensičio kvartalo fone, kuriame vyrauja modernios plieno bei stiklo konstrukcijos. 2015 metais Špaiherštatas, kartu su gretimu Kontorhaus rajonu, buvo įtrauktas į „UNESCO“ Pasaulio paveldo sąrašą. Daugiau apie Špaiherštatą skaitykite čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!