Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 11 kovo d. 23:52
Tugendhatų vila Čekijoje – modernizmo pavyzdys, pranokęs laiką

Brno – Čekijos pietryčiuose įsikūręs, antras pagal dydį šalies miestas. Daugybė turistų čia atvyksta ne tik pasigrožėti architektūra arba pasimėgauti naktiniu gyvenimu, bet ir aplankyti vieną įdomiausių Europos vilų, suprojektuotų 1928-1929 metais.

Tugendhatų vila – unikalios architektūros pastatas, įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą (sąrašo nr. 1052). Ši vila įdomi tuo, kad sulaužė visas savo laikmečio dizaino bei architektūros tendencijas ir taisykles: kuomet dauguma vilų buvo statomos itin prašmatniai ir puošniai, Greta ir Fricas Tugendhatai panoro, kad jų namai būtų sukurti pagal modernizmo pavyzdį. Šią užduotį jie patikėjo architektui Ludwigui Mies van der Rohe, kurio kūryba sutuoktiniai susižavėjo dar gyvendami Berlyne.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!