Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 28 gegužės d. 22:43
Venecijos meno bienalė: Lenkijos paviljonas

Lenkijos paviljonas šiais metais pasirinko skulptoriaus Romano Stańczako darbą – siurrealistinio stiliaus skulptūrą, pavadinimu „Skrydis“. Ši skulptūra – tai išvirkščias prabangus orlaivis su akį traukiančiais kyšančiais laidais, diržais ir metalinėmis lėkštėmis. Tokia ar panaši daiktų deformacija, kuomet objektas išverčiamas ar nuimamas viršutinis jo sluoksnis, nėra naujas posūkis R. Stańczako kūryboje. Menininkas dekonstruoja objektus, kad sukurtų kažką naujo, tuo pačiu jis kalba apie mirtį ir laikinumą. Venecijos bienalėje eksponuojamas turtingojo sluoksnio atstovų naudojamas orlaivis – modernizacijos proceso, populizmo, socialinės nelygybės metafora, kritikuojanti kapitalizmą. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!