Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2022 m. 15 rugpjūčio d. 11:54
Venecijos meno bienalė: „Ukraina. Ginant laisvę“

Scuola Grande della Misericordia – viduramžių labdaros centras, tapęs Venecijos parodų ir kultūrinių renginių erdve. Šiais metais, Venecijos meno bienalės metu, istoriniame pastate buvo pristatyta ekspozicija, skirta karo alinamai Ukrainai.

Pinčuko meno centro Kijeve (Ukraina) kuratorius ir direktorius Bjornas Geldhofas į parodą „This is Ukraine: Defending Freedom“ („Tai – Ukraina. Ginant laisvę“) pažvelgė iš dviejų skirtingų rakursų. Pirmoji ekspozicijos dalis buvo skirta Ukrainoje kuriantiems menininkams – Yevgeniai Belorusets, Nikitai Kadan, Lesiai Khomenko – ir jų darbams, apmąstantiems karo realijas. Kūriniai pristatyti kartu su žymių Ukrainos menininkų, tokių kaip Marijos Priymachenko , Tetjanos Yablonskos ir kt., istoriniais šedevrais.

Antroji ekspozicijos dalis – palaikymas, siunčiamas tarptautinės menininkų bendruomenės. Jų darbai ragino telktis aplink Ukrainą, atkreipti dėmesį į prievartą, karo žiaurumus. Parodoje buvo eksponuojami Marinos Abramović, Damien Hirst,  Boris Mikhailov, Takashi Murakami ir kitų pasaulinių grandų darbai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!