Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2021 m. 26 lapkričio d. 10:44
Savaitgalio renginiai vaikams
Lapkritis 26 - 28
Edukaciniai užsiėmimai šeimoms „Plastikas iš pieno“

Kviečiame šeimas su 9-12 metų vaikais į naujus nemokamus edukacinius užsiėmimus Energetikos ir technikos muziejuje – „Plastikas iš pieno“.

Jų metu gaminsime plastiką iš… pieno! Prieš šimtą metų toks plastiko gaminimo būdas buvo populiarus – iš jo buvo daromos sagos, segės, plunksnakočiai, šukos ir karoliai. Tokius papuošalus nešiojo ir Anglijos karalienė Marija. Sužinosite, kaip išgaunamas plastikas ir kodėl svarbu nenaudoti vienkartinių plastiko gaminių. Iš stiklinės pieno ir maistinių dažų pasigaminsite spalvoto plastiko ir nulipdysite kalėdinį žaisliuką, širdelę ar papuošalą!
Energetikos ir technikos muziejus, lapkričio 27 d. 12 val.

Edukacijos šeštadienis „Planetos lobių sargybinis“

Edukacijų šeštadieniais vaikai:
• ekskursijų, žygių ir kūrybinių veiklų metu įsitrauks į įvairias su ekologija, tvariu gyvenimu, gamta ir gyvūnija supažindinančias veiklas;
• tyrinės juos supančią aplinką ir mokysis, kaip galime išsaugoti visa, kas mums brangu;
• dirbtuvių metu lavins vaizduotę ir kūrybiškumą;
• dalį dienos aktyviai leis laiką gryname ore, mokysis komandinių, bendradarbiavimo žaidimų.Programa
skirta 7-10 m. vaikams (pradinukai)
Pranciškonų rūmai, lapkričio 27 d.

Muzikinis nuotykis visai šeimai „Džiazolendas“

Lapkričio 28 d. 14 val. „Trimito“ koncertų salėje (T. Ševčenkos g. 19A, Vilnius) charizmatiškasis aktorius Andrius Žiurauskas ir kultinis Kauno bigbendas (vyr. dirigentas Jievaras Jasinskis) įtrauks visus – mažus ir didelius – į muzikinį nuotykį „Džiazolendas“! Muzikinio nuotykio autorius, kompozitorius ir trombonininkas Jievaras Jasinskis specialiai šiai programai muziką kūrė pagal atraktyvias vizualizacijas.
„Trimito“ salė, lapkričio 28 d. 14 val.

Šeimų sekmadienis MO muziejuje

Su nauja didžiąja paroda „Permainų šventė“ laukiame vėl sugrįžtančių mažųjų meno mylėtojų ir kviečiame į specialius Šeimų sekmadienio užsiėmimus.  Šįkart žaidimo forma sužinosime, kas yra šventė, kodėl mes švenčiame bei kaip šventės vyksta. Taip pat vienoje iš jų sudalyvausime patys. O svarbiausia – sukūrę ir nupiešę savo šventės piešinį, galėsime būtent jame ir įsiamžinti. Juk kokia šventė be nuotraukos! Kūrybinius užsiėmimus 3-8 m. vaikams MO muziejuje veda teatras vaikams „Pradžia“.
MO muziejus, lapkričio 28 d. 11 val. 

Spektaklis 3-5 metų vaikams „Meškis ir žąsis“

Meškis ir žąsis – labai skirtingi, betmtai jiems netrukdo draugauti ir puikiai kartu leisti laiką. Jų skirtumai kaip tik suteikia jų draugystei žavesio.Vieną šaltą dieną, žąsis išvysta išskrendančius paukščius ir supranta, kad turi keliauti kartu. Ką daryti meškiui? Jis nenori, kad draugas išskristų žiemai. O gal draugauti, reiškia paleisti? Juk gal sugrįš?..Spektaklis, kupinas klounados motyvų, cirko elementų, kuria linksmą, nostalgišką nuotaiką.
Teatras „Pradžia“, lapkričio 27 d. 10 ir 11.30 val.

Teatriniai žaidimai 5-24 mėn. vaikams „Tarp debesų“

„Tarp debesų“ – tai aktorės, režisierės Gintarės Latvėnaitės sukurta ir atliekama teatro edukacijos programa skirta patiems mažiausiems, 5-24 mėn. kūdikiams. „Tai tarsi kūrybinės dirbtuvės, kurių metu žaidžiame sensorinius žaidimus, per judesį ir ritmą ugdome vaikų regą, klausą ir pojūtį. Daug dėmesio užsiėmimuose skiriama muzikai, gyvam jos atlikimui, klausymui ir pajautimui.“ – teigia kūrėja. Užsiėmimų metu scenos šviesose sekamos pasakos ir teatrališkos rimuotės – tikras poilsis mamoms ar tėčiams nuo namų rutinos ir puiki medžiaga tolimesniems lavinamiesiems žaidimams su vaiku.
Teatras vaikams „Pradžia“, lapkričio 28 d. 15 val. 

Spektaklis vaikams „Apie draugystę“

Kiekviena draugystė yra kitokia, išskirtinė, vienintelė ir nepakartojama.Kiekviena draugystė turi net savo spalvą, skonį ir kvapą. Niekur nerastum dviejų tokių pačių draugysčių, kaip ir niekur kitur nerasi tokios draugystės kaip dramblio Džeraldo ir pelytės Patricijos. „Vėjų teatras“ atpučia spektaklį iš visiems jau gerai pažįstamos Aušros Kiudulaitės ir Mariaus Marcinkevičiaus knygelės „Draugystė ant straublio galo“, kuriame vaikai galės išvysti gerai pažįstamus knygos personažus scenoje.
Teatras vaikams „Pradžia“, lapkričio 28 d. 11 val.

Spektaklis vaikams „Kaime nėra wi-fi“

Tai pasakojimas apie mergaitę, kuri, vieną dieną užlipusi į senelių palėpę, atranda joje gyvų ir (kas svarbiausia!) turinčių ką papasakoti daiktų pasaulį. Briedžio galva, senelio dviratis, močiutės aukštakulniai ir net tualetas: visi čia pamena pačias svarbiausias – tiek meilės, tiek anų laikų mados ar papročių – istorijas… Šie, „ant aukšto“ užsilikę, niekam nebereikalingi rakandai pyksta ir juokiasi, skaldo anekdotus, patarles ir kviečia susimąstyti: ar tikrai viskas, ko mes nežinom, nesuprantam, yra, kaip sako spektaklio herojė, taip boring?
Vilniaus teatras „Lėlė“, lapkričio 27 d. ir 28 d. 14 val.

Šeimadienis muziejuje: tautinė popietė

Oras vėsta, bet tik ne Kauno miesto muziejuje! Kviečiame atvykti į Tautinės muzikos skyrių ir įsitraukti į dirbtuvėles bei muzikinės veiklos sūkurį! Lapkričio 27 d. nuo 12 iki 15 val. kviesime šeimas pasigaminti tikrą skudutį ar net gi du, sudalyvauti užsiėmime „Liaudies instrumentų šalyje“ bei išbandyti muzikos konstravimo įtaisą DJ Folk – pabūti tikrais folk-roko muzikantais!
Kauno miesto muziejus, lapkričio 27 d. 12 val.

Muzikinis spektaklis vaikams nuo 5 metų „Labas, Lape!“

Berniuko ir Lapės draugystė prasidėjo labai seniai, dar tada, kai Antuanas de Sent Egziuperi pilotavo lėktuvą. Sako, jie tebedraugauja ir šiandien. O gal tai jau visai kitas berniukas ir visai kita Lapė? Galimas daiktas, bet ne tai svarbiausia. Svarbiausia – draugystė, kuri prasideda nuo padovanotos bandelės ir niekada nesibaigia. Svarbiausia drauge suptis parko sūpynėse, klausytis keistų istorijų, gėrėtis Šaltai rūkytos lašišos žvaigždynu ir būti dosnumo vandenyno dalimi. Berniukas Povilas su savo tėvais į Nacionalinį Kauno dramos teatrą atsikraustė iš Evelinos Daciūtės knygos „Laimė yra Lapė“. Jis pasakoja mažiesiems žiūrovams jaukią, šviesiai oranžinę savo draugystės istoriją: kartą Povilas išėjo pirkti bandelių ir pasuko nematytu parko takeliu. Ten, už posūkio, jo laukė kvapą gniaužiantis skrydis sūpynėmis ir ilgauodegė švelniakailė laimė.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, lapkričio 27 d. 12 val.

Baletas vaikams „Sniego karalienė“

Šaltuoju metų laikotarpiu mažuosius teatro žiūrovus į teatrą kviečia šokio spektaklis – baletas „Sniego karalienė“ pagal gražiausių istorijų kūrėjo H.K.Anderseno pasaką. Spektaklyje skambės nuostabi norvegų kompozitoriaus Edvardo Griego šiaurietiškų spalvų kupina muzika iš jo siuitų „Peras Giuntas“. Šoka Kauno muzikinio teatro baleto trupės artistai ir Kauno choreografijos mokyklos moksleiviai.
Kauno valstybinis muzikinis teatras, lapkričio 28 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Pasakų namai“

Aktorės kviečia vaikus į muzikinę pasaką apie Mergaitę, kuri užaugo ir nusprendė palikti gimtus namus, kad galėtų pamatyti platųjį pasaulį. Tačiau prieš iškeliaudama ji sutinka paslaptingąją miško deivę Medeiną, su kuria sieja gražiausi vaikystės prisiminimai. Mergaitė  prasitaria, kad  prieš kelionę jos širdelė spurda iš baimės kaip kiškis… Medeina kviečia ją prisėsti po vaikystės medžiu ir papasakoja istoriją apie Kiškytę Kampiškytę, ieškojusią sau geresnės vietos gyventi po visą mišką… Nors Kiškytė suprato, kad visur gerai, bet namuose geriausia – Medeina drąsina Mergaitę eiti savo pasirinktu keliu. O vaikystės pasakų namai jos visada lauks sugrįžtančios…
Kauno valstybinis lėlių teatras, lapkričio 28 d. 12 val.

Advento vainiko pynimo ir žvakių liejimo edukacijos

Lapkričio 30-ąją, nuo Šv. Andriejaus prasideda keturias savaites truksiantis susikaupimo, laukimo ir vilties laikotarpis. Pirmąją Advento vainiko žvakę degsime jau sekmadienį – lapkričio 28-ąją. Kviečiame ruoštis šiam prasmingam laikui bei apsilankyti Etnokultūros centre vyksiančiose edukacijose.
Klaipėdos etnokultūros centras, lapkričio 27 d. nuo 10 val.

„Menopolis“ – kūrybiški tėvų ir vaikų savaitgaliai

Šiaulių dailės galerija lapkričio 13 d., 27 d., gruodžio 4 d. 12.00–14.00 val. kviečia tėvus ir vaikus dalyvauti kūrybinėse „Menopolio“ veiklose! Lapkričio 27 d. 12.00 val. laukia kūrybinis dirbtuvės su „Pojūčių teatru“. Naudojant gausų įvairių priemonių arsenalą vaikai kartu su jais atlydėjusiais suaugusiais ir pojūčių teatro kūrėjomis pasigamins savo individualizuotą sensorinį žaislą – vikšrelį. Liesdami, klausydami, žaisdami su specialiomis medžiagomis vaikai atras savo pačių pojūčius atitinkantį vikšrelio dizainą, užpildys jį patinkančiais daiktais. Po dirbtuvių savo naują „ramybės draugą“ galės parsinešti namo ir naudoti, kai prireiks susikaupti, atsipalaiduoti ar paleisti susikaupusią energiją.
Šiaulių dailės galerija, lapkričio 27 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Blusyno pasakojimai“
Vieną dieną, viena šeima – mama, tėtis, dukra ir sūnus – išsiruošė į kelionę automobiliu. Į ilgą kelionę automobiliu.
– Ką veikti kelionės metu? – klausia vaikai.

Tėvai vaikams pasiūlo žiūrėti pro langą, nes ten daug įdomių dalykų. Žmonės sako, tų įdomių dalykų krūvos yra miestų parkuose, kaimų keliukuose, gėlių vazonuose ir net taikiai stovinčiuose laikraščių kioskuose. Jeigu ir Jūs norite keliauti kartu, ateikite į spektaklį. Prisisekite diržus. Variklis užvestas.

Drakoniuko teatro spektaklis vaikams „Seno rakto istorija“

Drakoniuko teatro spektaklis vaikams „Seno rakto istorija“ Utenoje.
Utenos kultūros centras, lapkričio 28 d. 16 val.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!