Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2022 m. 9 vasario d. 18:31
Kovotojas visą gyvenimą. J. Matekonytė – apie savo vyrą K. Antanėlį ir jo legendinį roko operos pastatymą

„Vilniaus galerija“ tęsia pasakojimų ciklą apie 1971 m. kompozitoriaus Kęstučio Antanėlio ir bendraminčių pastatytą Andrew Lloydo Webberio roko operą „Jėzus Kristus superžvaigždė“. Sovietiniu gūdmečiu kurtas pasirodymas tapo Lietuvos kultūros fenomenu. 2021 m. gruodžio 25-ąją jam sukako penkiasdešimt. Šįkart pamąstymais apie šviesaus atminimo kompozitorių Kęstutį Antanėlį (1951–2020) ir tas savybes, kurios jam padėjo pirmajam Europoje ir antrajam pasaulyje pastatyti legendinę roko operą, dalijosi jo žmona, kino ir teatro aktorė Janina Matekonytė-Antanėlienė.

Pasakojimų cikle operos pastatymo dalyviai, liudininkai, bendraminčiai prisimena istorijas, vieniems tapusias galimybe groti mylimą gerą muziką, kitiems – ir savotišku noru atsikirsti ateistinei sovietinio režimo ideologijai.

Daugiau apie projektą skaitykite čia.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!