Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 18 balandžio d. 22:37
Paslaptingajame Katmandu – net 7 į UNESCO paveldo sąrašą įtraukti objektai

Sunkiai pasiekiamo ir kadaise ypač retai lankomo Katmandu slėnio pavadinimas visada skambėjo šiek tiek paslaptingai: tarsi atskiros pasakų šalies, pasislėpusios kažkur Himalajų kalnų papėdėje. Ir šios paslapties iki šiol tikrai yra: šiuolaikinė Nepalo kasdienybė  čia dar nespėjo užgožti šimtmečius klestėjusių budizmo ir hinduizmo apraiškų, o suprasti, kad jau esame ateityje trukdo ne tik niekur neskubantys vietiniai, bet ir dar vienas niuansas: čia laikas skaičiuojamas pagal tris kalendorius – oficialųjį indiškąjį, grigališkąjį ir kiniškąjį. Trumpam keliaukime į šią pasakų šalį, kurioje slepiasi tūkstančiai šventyklų ir net 7 į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukti objektai. Apie juos skaitykite čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!