Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 12 birželio d. 19:19
Jaunimo teatras paskelbė, kokiu spektakliu pradės naująjį sezoną

Šiuolaikinio prancūzų teatro režisierius bei aktorius Ericas Lacascade | Dan Ramaeno nuotr.

Nuo birželio 11 dienos Jaunimo teatre repeticijas pradėjo pasaulinį pripažinimą pelnęs šiuolaikinio prancūzų teatro režisierius bei aktorius Ericas Lacascade. Į Lietuvą menininkas atvyksta jau ne pirmą kartą. Ekspresyviomis klasikinių dramos tekstų inscenizacijomis išgarsėjęs režisierius prieš dešimtmetį Lietuvos publikai pristatė originalią spektaklio Dėdė Vania sceninę adaptaciją (OKT/Vilniaus miesto teatras). Dabar Lacascade atvyko statyti spektaklio pagal XX a. prancūzų dramaturgijos klasiko Jeano Genet pjesę Balkonas. Šia premjera Jaunimo teatras atvers rekonstruotą sceną ir pradės 55-ąjį sezoną.

Balkonas – vienas reikšmingiausių XX a. dramos kūrinių. Jo pagrindiniai veikėjai – valdžios atstovai ir visuomenės normų sergėtojai, slapčia besinaudojantys iliuzijų namų (tradicinis prancūzų viešnamio pavadinimas) paslaugomis. Genet provokuojančiai vaizduoja šiuolaikinės visuomenės modelį, nuplėšdamas socialinių vaidmenų kaukes ir parodantis valdžios prigimtį. Pjesėje persipina vodevilis ir filosofija, revoliucija ir kontrrevoliucija, iliuzija ir realybė. Balkonas buvo ne kartą statytas įvairiose pasaulio scenose. Pjesę interpretavo didieji XX a. scenos meistrai Peteris Zadekas, Peteris Brookas, Erwinas Piscatoras, Giorgio Strehleris. Taip pat lietuvių kilmės JAV režisierė JoAnne Akalaitis. Įtakingas dramos teoretikas Martinas Esslinas Balkoną pavadino vienu iš mūsų laikų šedevrų. Lietuvoje Genet pjesė Balkonas statoma pirmą kartą.

Susiję:

Ericas Lacascade į prancūzų teatro elitą įsiveržė su Čechovo dramaturgijos adaptacijomis. Jo spektakliai pagal ŽuvėdrąIvanovą ir Tris seseris tapo vienu didžiausių 2000-ųjų Avinjono teatro festivalio įvykių. 2002-aisiais ir 2006-aisias Lacascade savo pastatymus pagal Čechovo Platonovą ir Gorkio Barbarus pristatė Avinjono Cour d’Honneur (Popiežių rūmų Garbės kieme). Režisierius daugiausia interpretuoja klasikos kūrinius (Čechovo, Molière‘o Racine‘o, Claudelio, Ibseno, Gorkio pjeses). Lacascade vadovavo Centre Dramatique National de Normandie, dirbo garsiuose Prancūzijos teatruose l‘Odeon, TNS, Théâtre National de Bretagne. Jo spektakliai gastroliavo įvairiuose Europos teatro festivaliuose. Lacascade aktyviai užsiima pedagogine veikla, ypatingą dėmesį skirdamas darbui su aktoriais. Savo pedagoginį darbo metodą jis taiko kurdamas kiekvieną spektaklį.

Lacascade Balkonas apims skirtingas Jaunimo teatro erdves. Spektaklio kūrėjai žada intriguojančią kelionę po teatrą, kaip mažą visuomenės modelį, kvestionuojantį mūsų įsivaizdavimus apie gyvenimo teatrą, vaidybą ir tiesą. Scenografiją kuria Marius Nekrošius. Spektaklyje vaidins skirtingų kartų Jaunimo teatro ir kitų teatrų aktoriai: Kristina Andrejauskaitė, Kęstutis Cicėnas, Matas Dirginčius, Dainius Gavenonis, Giedrė Giedraitytė, Ina Kartašova, Karolis Kasperavičius, Danutė Kuodytė, Eimantas Pakalka, Kamilė Petruškevičiūtė, Arūnas Sakalauskas, Gediminas Storpirštis, Simonas Storpirštis, Dovilė Šilkaitytė, Monika Vaičiulytė, Neringa Varnelytė, Benita Vasauskaitė.

Erico Lacascade „Balkonas“ bus pirmoji Jaunimo teatro 55-ojo sezono premjera atnaujintoje Didžiojoje scenoje. Ji vyks spalio 2 ir 3 dienomis. 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!